Když chceš, tak to dokážeš!

Út, 11/15/2016 - 06:18
Josef Hora

HUDEBNÍ PROGRAM 

Když chceš, tak to dokážeš!

STŘEDNÍ ŠKOLA ŘEMESEL A ZÁKLADNÍ ŠKOLA, HOŘICE

16. prosince 2016 v 9 hodin,

 

 RADOSLAV „GIPSY“ BANGA se podělí o svůj osobní příběh i své zkušenosti a motivuje  k aktivnímu a smysluplnému životu bez násilí, konzumace drog, xenofobie, rasismu, intolerance, agrese, kriminality a dalších variant rizikového chování.

Gipsy má mimořádný životní příběh a tím může být i jedinečnou motivací pro všechny, kteří se cítí z jakékoliv příčiny handicapováni, ale z druhé strany také přispět ke zmírnění nesnášenlivosti a předsudků.

Co nás čeká?

Přibližně 2 hodinový program, v němž zaznějí autorské písně, které svým obsahem umocňují atmosféru a doplňují vyprávění k jednotlivým tématům.

Obsah programu:

  • Hudební program KDYŽ CHCEŠ, TAK TO DOKÁŽEŠ! je založen na autentickém životním příběhu Radka Bangy.
  • Začíná vyprávěním o Radkově dětství i skladbu Mlíko a med, která vypovídá o problematickém rodinném zázemí očima dítěte.
  • Bohužel se stále více žáků musí potýkat s podobnými problémy. Rodiče na ně mají málo času, oni jsou pak zataženy do sporů nás dospělých, nezřídka i svědky nebo dokonce přímými oběťmi domácího násilí.
  • První část programu má podtitul Jaká bude Tvoje rodina? a tímto se snaží na základě sdíleného příběhu vysvětlit také důležitost výběru životního partnera.
  • Druhá část s podtitulem I ty můžeš být „jiný“ upozorňuje na velmi tenkou hranici mezi menšinou a většinou, pozicí slabšího a silnějšího, lepšího a horšího.
  • Pojmy jako předsudky, xenofobie, rasismus, intolerance, diskriminace, šikana vysvětluje na základě příběhů, nutí žáky k zamyšlení, motivuje je k toleranci a také pozitivnímu využití odlišnosti.
  • Třetí částí programu je alkohol, drogy a další návykové látky, ale i související kriminalita a násilí. Podtitul Nenech se stáhnout ke dnu jasně vyjadřuje,  co je cílem. Pomáhá všem přiblížit situace, které je k závislosti mohou dovést a upozorňuje na důsledky, které s sebou závislost, násilí a kriminalita vždy nese.