RADEK BANGA U NÁS V HOŘICÍCH

Čt, 02/02/2017 - 11:33
Vladimír Duchoň

Když chceš, tak to dokážeš!

Nešlo o žádné "teoretické poučování", ale sdílení autentického životního příběhu a zkušeností. Právě to na programu nejvíce ocenili žáci i pedagogové. "Kdybychom jim to říkali my, nebudou nám věřit," znělo velmi často z úst učitelů, kteří se společně se svými žáky zúčastnili

"Většina žáků se na program těšila. Nejzajímavější ale bylo sledovat, jak i ti notoricky otrávení, kteří se původně třeba programu ani zúčastnit nechtěli, pár minut po začátku ztichli a opravdu poslouchali. Bylo vidět, že je to zajímá".

"Neříkal nám jenom, co bychom měli a neměli dělat, ale slyšeli jsme příklady ze života. Nebyly to žádné výmysly," uvedl jeden ze žáků a další dodal: "Bylo to moc zajímavé a ve spojení s písničkami i skvělý zážitek." "Bavil se s námi jako se sobě rovnými, to se mi líbilo," doplnil další žák. "Poznal jsem nového člověka jménem Radek Banga. Změnil mi názor na Romy".

Radek Banga je pro děti i dospívající jedinečnou motivací, i potvrzením faktu, že žádný "handicap" není dost velký na to, aby je dohnal k rizikovému chování nebo jim zabránil ve splnění vysněného cíle.

Kromě násilí a drog Radek "Gipsy" Banga v programu nezapomíná upozornit ani na rizika internetu, který ostatně v již zmíněných oblastech nezřídka hraje také svou roli. "Bylo to zajímavé a poučné," opakuje se často v hodnocení programu.